GE 24″ Unitized Spacemaker® Electric Laundry Center – Model GUD24ESSMWW (White)
Category:
Description
Condition: New / Open Box
Brand: GE
Model Number: GUD24ESSMWW
Color: White
? Key Features:
  • Fuel Type: Electric (220 Volts)
  • 2.3 cu. ft. Washer & 4.4 cu. ft. Dryer – Compact capacity ideal for smaller households
  • Rotary Electromechanical Controls – Simple, user-friendly cycle selection
  • 11 Wash Cycles & 4 Dry Cycles – Versatile cleaning for a variety of fabrics
  • Auto-Load Sensing – Adjusts water level for efficient washing
  • Quiet-By-Design™ – Engineered for quiet operation
  • Bleach & Fabric Softener Dispensers – Automatically dispenses during wash cycle
  • Top-Load Washer / Front-Load Dryer – Space-saving vertical configuration
? Dimensions:
  • Width: 24 in
  • Depth: 27.25 in
  • Height: 74.5 in
Additional information
Fuel Electric
Style Stacked
Customer Review
5 star
0%
4 star
0%
3 star
0%
2 star
0%
1 star
0%